Depresja

Depresja

Depresja

Depresja to choroba, którą należy bezzwłocznie leczyć

Jeśli w Twoim życiu odczuwasz permanentne obniżenie nastroju, smutek, przygnębienie, masz niską samoocenę , małą wiarę w siebie, poczucie winy, pesymizm a być może masz myśli samobójcze, gdyż nie widzisz sensu i celu dalszego życia zacznij szukać dla siebie pomocy!

Depresji może towarzyszyć także niezdolność do przeżywania przyjemności (anhedomia), spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia rytmu dobowego, trudności ze snem a także zmniejszenie apetytu.

Ważne jest abyś nie zwlekał.

Im szybciej zaczniesz zajmować się swoim zdrowiem psychicznym i samopoczuciem, tym łatwiej i sprawniej przejdziesz proces terapii.
Być może zanim jeszcze podejmiesz terapie w gabinecie hipnoterapii potrzebne będą leki. Nie obawiaj się tego. Czasem to najlepszy i właściwy krok.

Jeśli już przyjmujesz leki, bardzo ważne jest, abyś nie odstawiał ich samodzielnie.
Każdą zmianę dawki leku należy konsultować z lekarzem.
Bardzo często hipnoterapia jest procesem, który towarzyszy farmakologii.

Jeśli jeszcze nie bierzesz leków, a Twoje samopoczucie uległo znacznemu pogorszeniu, umów się jak najszybciej na pierwszą sesję, a być może leki nie będą potrzebne.

Depresja jako jednostka chorobowa ma wiele odsłon.

To co dzieje się teraz w Twoim umyśle i ciele to dysharmonia na poziomie hormonalnym. Długotrwałe pogorszenie samopoczucie, trudne myśli i przeżywane emocji, powodują zmianę biochemii mózgu. Zmienia się poziom produkowanych hormonów odpowiedzialnych za poczucie szczęścia, a co za tym idzie życiową aktywność.

UWAGA: Jest to proces w 100% odwracalny.

W przypadku najczęściej występującej depresji egzogennej, można znaleźć przyczynę, czyli powód od którego rozpoczął się proces pogarszania się Twojego samopoczucia.
W zależności od tego jak długo ten degradacyjny proces już trwa, wzmacniały go czy pogłębiały kolejne wydarzenia. Nakładanie się trudnych emocji potęguje problem i powstają kolejne symptomy.

Podczas hipnozy terapeuta zajmuje się wszystkimi wyżej wymienionymi elementami.

  • Odbywa się praca z tłumionymi emocjami.
  • Wypracowujemy strategie postaw obronnych.
  • Zgłębiamy pracę ze zniekształceniami poznawczymi, które odpowiedzialne są za powstanie nie wspierających schematów oraz wzorców myśli i zachowań.
  • Transformacji ulegają nieadekwatne sposoby myślenia, co znacząco wpływa na Twój nastrój.
  • Wypracowujemy nowe wzorce komunikacji interpersonalnej, tak aby osoba w lepszym stopniu radziła sobie z interakcjami społecznymi.
  • Przebieg pracy ma charakter indywidualny i dostosowany jest do każdego pacjenta.
  • Terapia trwa w zależności od potrzeby kilka lub nawet kilkanaście spotkań.

Nauka języków obcych Hipnoterapeuta Anna Antoniak-Pietrzak +48 509 808 005 – Hipnoza Warszawa

Curriculum is empty
Price 1,000.00
Hipnoterapeuta alias-seba
Czas trwania 5 dni
Zapisani 0 students