Bezsenność

Bezsenność

Bezsenność

Trudności ze snem

Mają bardzo różne podłoża. Najczęściej jednak przyczyną jest stres. Jeśli problem trwa wystarczająco długo pojawia się jeszcze lęk o to, że osoba już wie (zanim się jeszcze położy), że będzie miała problem z zaśnięciem.

Jeśli doświadczasz problemów ze snem, znasz doskonale to uczucie. Spodziewasz się go każdej nocy, a ono nadchodzi.

Jedni pacjenci mają trudności z zaśnięciem a inni wybudzają się w nocy i nie mogą już zasnąć. Jedni mają natłok myśli, a inni odczuwają zupełną pustkę. Każdy może przeżywać tą gehennę inaczej.

Co łączy osoby z problemami ze snem?

Odpowiedzią jest uczucie przemęczenia, przeciążenia którego doświadczają wciągu dnia. Jeśli bezsennych nocy jest zbyt wiele, dochodzą problemy z koncentracją, huśtawka nastrojów, a z czasem problemy z pamięcią. Wielu z pośród pacjentów „ratuje się” alkoholem, fundując sobie dodatkowy problem. Inni szukają pomocy farmakologicznej.

Bezradność w bezsenności popycha do różnych form radzenia sobie z tym problemem.
Hipnoterapia w pracy ze snem jest bardzo skuteczna i działa na wszystkich płaszczyznach.
Należy zająć się zarówno przyczyną problemu, jak i strukturami towarzyszącymi, czy wspierającymi bezsenność. Podczas terapii klient wypracuje także strategie radzenia sobie ze stresem, aby wyeliminować potencjalne inne szkodliwe następstwa tej cywilizacyjnej choroby. Usuwamy również lęk przed lękiem, czyli obawę, że znowu nie uda mi się zasnąć.

Zazwyczaj 2-3 sesje całkowicie rozwiązują problem.

Ważne jest, abyś nie odkładał tego problemu. Bezsenność wpływa destrukcyjnie na wiele aktywności w życiu. Przynieś sobie szybko ulgę. Umów się na sesję

Praca domowa przed sesją

  • Zastanów się dobrze jak to jest dla Ciebie kiedy nie możesz zasnąć. Proces zasypiania jest zbliżony i powtarzalny. Zapisz jak to wygląda zwyczajowo. Przypomnij sobie jak wyglądało kiedy problem nie istniał. Zapisz też jak chciałbyś aby wyglądało Twoje zasypianie w przyszłości, bo zakończonej terapii. Taki idealny scenariusz tego jak zasypiasz i jak mija Ci noc.

Bezsenność -Hipnoterapeuta – Anna Antoniak-Pietrzak +48 509 808 005 – Hipnoza Warszawa

Curriculum is empty
Price 1,000.00
Hipnoterapeuta alias-seba
Czas trwania 5 dni
Zapisani 0 students