Lęk wysokości

Lęk wysokości

Lęk wysokości

Odczuwanie strachu strachu jest naturalnym odruchem człowieka.

Strach jest funkcją ochronną a dokładnie ostrzegawczą. Możemy również powiedzieć, że jest rodzajem iluzji. Jest nie prawdziwy. Strach to jedynie nasze wyobrażenie, projektowanie przyszłości. To przed czym nas ostrzega może nigdy nie nadejść.

Tak długo jak strach wyostrza nasze zmysły, mobilizuje do działania, podsuwa rozwiązania i pomysły na nowe lepsze funkcjonowanie, odczuwanie strachu czy niepokoju jest naturalnym zjawiskiem, gdyż w takim ujęciu jest wspierające.

Jeśli natomiast Twoje poczucie strachu/lęku/niepokoju powoduje ograniczenia, możesz w procesie terapii w hipnozie to zmienić.

Potocznie nazywany lęk wysokości, powoduje że osoba nie jest w stanie wyjść na balkon. Przejść przez most, latać samolotem lub wiele jeszcze innych ograniczeń.

Lęk wysokości może wywoływać odczucia w ciele, pocenie się, zaczerwienienie, omdlenia, duszności, paraliż, ból brzucha itd.

Podczas pracy z lękiem wysokości możemy pracować na wiele sposobów. Jeśli jest taka konieczność usuwamy przyczynę lęku, lub pracujemy jedynie z symptomem. Każdorazowo po sesji sprawdzamy fizycznie czy osoba może już np. wychylić się przez okno.

Uwaga :

  • Może być również tak, iż osoba nie wie z jakiego powodu się boi. Czyli nie identyfikuje tzw. bodźca. Elementu, który strach wywołuje, w taki przypadku także warto zwrócić się do hipnoterapeuty.

Lęk wysokości – Hipnoterapeuta Anna Antoniak-Pietrzak +48 509 808 005 – Hipnoza Warszawa

Curriculum is empty
Price 1,000.00
Hipnoterapeuta alias-seba
Czas trwania 5 dni
Zapisani 0 students